Czym charakteryzuje się dobry waporyzator?

Czym charakteryzuje się dobry waporyzator?

Waporyzatory to urządzenia, które robią się coraz bardziej popularne. W swojej konstrukcji przypominają e – papierosy. Jednak nie służą temu, co one. Służą do inhalacji ziołami oraz ich koncentratami, czyli najprościej rzecz biorąc do wdychania olejków suszu roślinnego.

Jak działają waporyzatory?

waporyzatorW inhalatorach, zwanych też waporyzatorami mamy do czynienia z mocno zaawansowaną technologią. Składają się one z kilku ważnych elementów. Pierwszym z nich jest komora, do której wsypujemy susz roślinny. Następnie oczywiście grzałka oraz bateria, która stanowi jego serce. Waporyzator jest wyposażony w funkcję regulowania temperatury, z reguły od kilkudziesięciu aż do dwustu stopni. Co jest optymalne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych vaperów. Parowa mgiełka jaka powstaje wskutek podgrzania ziół jest całkowicie wolna od zanieczyszczeń i niepożądanych substancji. Doskonały smak oraz optymalna jakość produkowanej pary, są możliwe do uzyskania dzięki szklanemu ustnikowi i ceramicznej komorze grzewczej. Niektóre z waporyzatorów są tak małych rozmiarów, że przypominają mały powerbank lub nieco większą zapalniczkę. To ważne dla zachowania dyskrecji, w sytuacji, gdy nie chcemy by ktoś zdawał sobie sprawę z naszej słabości do podgrzewanych ziół lub ich koncentratów. Ceny waporyzatorów są bardzo zróżnicowane. Oczywiście nie polecamy ich najtańszych wersji ze względu na jakość użytych do ich produkcji materiałów. Droższe wersje waporyzatorów to urządzenia, które śmiało można polecić każdemu.

Kto jeszcze nie korzystał z tego urządzenia, powinien jak najszybciej zmienić swoje nastawienie. Bateria zastosowana w lepszych modelach tych urządzeń, pozwala na dwie i pół godziny ciągłej inhalacji, co średnio można przeliczyć na dwa dni bez konieczności jej ładowania.