Czy warto kupować używane elementy wyposażenia inwentarskiego?

Czy warto kupować używane elementy wyposażenia inwentarskiego?

Chciałbym bardzo zmodernizować moją chlewnie. Moi sąsiedzi załapali się na różnego rodzaju dotacje, dzięki którym znacznie łatwiej poszło im prowadzenie gospodarki. Ja niestety miałem pecha. A to się okazało, że nie przyjęli moich dokumentów, zostały złożone za późno bądź zawierały błąd.

Najwyższej jakości drzwi inwentarskie

drzwi inwentarskieNie dysponuje dużym budżetem. To też zastanawiam się czy wyposażenie budynków inwentarskich zakupionych z tak zwanej drugiej ręki ma sens? Boję się, że nie i moje gospodarstwo będzie jednym z nielicznych w okolicy, które działają na przestarzałych zasadach. Zależy mi na także na tym, aby zakupić dobry silos paszowy. Mój sąsiad ma taki na sprzedaż, jednak zastanawiam się czy po pięciu latach użytkowania warto taki kupić? Wiadomo, że dzięki niemu paszociąg działa znacznie sprawniej i o to mi właśnie chodzi. Przeglądam różnego rodzaju oferty na portalach aukcyjnych, forach rolniczych jak i w naszych lokalnych ogłoszeniach. Ceny nie są tak wygórowane jak w przypadku nowych urządzeń, dlatego tak bardzo mnie to kusi. Jednak nie wiem czy warto. Bo po co mam wrzucać pieniądze w coś, co nie będzie mi służyło? Jedyną inwestycją nową jaką zrobiłem były najwyższej jakości drzwi inwentarskie, ponieważ moje stare już się nie domykały co bezpośrednio wpływało na bezpieczeństwo i choroby zwierząt. Od sąsiada kupiłem w bardzo dobrym stanie jeden kojec porodowy. Powiększanie się mojej trzody chlewnej nagle stało się znacznie bardziej komfortowe zarówno dla mnie jak i dla zwierząt.

Nie był to duży koszt, dlatego zastanawiam się czy większe rzeczy opłaca się kupić tak samo. Jeśli ktokolwiek kupował, może powie mi na co zwrócić szczególną uwagę? Mimo tego, że mam gospodarstwo od wielu lat jestem bardzo do tyłu z wszelkimi nowinkami technicznymi, niestety. Dziękuje za zainteresowanie tematem.