Czy warto kłaść podłogę winylową?

Czy warto kłaść podłogę winylową?

Podłogi wykonane z polichlorku winylu stanowią dziś doskonałą alternatywę dla drewnianych paneli podłogowych, czy też ceramicznych płytek. Cechuje je wysoka i wieloletnia trwałość, ponadto są one bardzo łatwe w montażu, czyszczeniu oraz konserwacji. Bardzo liczne zalety tego materiału sprawiają, że podłogi winylowe coraz bardziej zyskują na popularności.

Zalety podłóg winylowych

luksusowe podłogi winyloweMożemy zapomnieć o zimnych płytkach w łazience, czy też chłodzie bijącym od paneli podłogowych w salonie. Luksusowe podłogi winylowe posiadają bowiem bardzo charakterystyczną cechę, która sprawia że są one ciepłe i miękkie w dotyku. Doskonale współpracują z instalacją ogrzewania podłogowego i mogą być bez przeszkód położone bezpośrednio na niej. Gwarantują nie tylko termoizolację, ale również wysoką szczelność w kontakcie z wodą. Dlatego doskonale sprawdzają się w łazience, a także stanowią bardzo dobry zamiennik tradycyjnych paneli z drewna. Woda wsiąkająca w drewniane panele może bowiem spowodować ich odkształcenia, co często skutkuje koniecznością wymiany podłogi w danym pomieszczeniu na nową. PVC natomiast jest tworzywem sztucznym, które nie chłonie wilgoci, poza tym jest odporne na nacisk i zachowuje swój oryginalny kształt nawet gdy postawimy na nim ciężkie, wielkogabarytowe meble. Z uwagi na elastyczność tego materiału podłogi winylowe gwarantują tym samym akustyczne wytłumienie odgłosów stąpania, co zapewnia wysoki komfort zarówno dla użytkowników podłogi, jak również ich sąsiadów mieszkających poniżej.

Bogactwo dostępnych wzorów płytek i paneli winylowych sprawia, że doskonale imitują one naturalne materiały, takie jak kamień lub drewno. Zaawansowane techniki wytłaczania pozwalają uzyskać nierówną fakturę powierzchni paneli, przez co wypukłości idealnie odwzorowują słoje na drewnianych deskach. Każdy panel lub winylowa płytka posiada własny i niepowtarzalny wzór, dlatego decydując się na taką podłogę zyskamy idealną imitację tradycyjnych podłóg, jednocześnie ciesząc się wszystkimi zaletami polichlorku winylu.