Czy śmietniki betonowe przydadzą się na grillu?

Czy śmietniki betonowe przydadzą się na grillu?

Już na początku czerwca w Polsce rozpoczyna się sezon grillowy. Na podwórkach zaczynają pojawiać się wielkie grile betonowe, przenośne grille i pełne worki rozpałki. Tak wygląda wyposażenie letnie przeciętnego Polaka. Kosze betonowe w mgnieniu oka zapełniają się workami po węglu, pudełkami po kiełbasie i puszkami od piwa.

Śmietnik betonowy jest dobrym pomysłem na grilla

kosz betonowyNawet nasze kosze parkowe nie są tak przepełnione śmieciami jak one w czasie lata. Ławki parkowe nie gromadzą na sobie tylu ludzi ilu przychodzi na grille do sąsiadów. Skoro więc to takie huczne przedsięwzięcie, trzeba odpowiednio przygotować się pod względem prowiantu. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w karkówkę. Nie warto kupować tej z marketów już przyprawionej, pakowanej w plastikowe pudełka. Zazwyczaj po upieczeniu jej zostaje nam tylko suchy kawałek mięsa. Najlepiej porządnej karkówki poszukać w szanowanym sklepie mięsnym. Drugim elementem, którego nie może zabraknąć na grillu jest boczek. Cienki bądź gruby, dla każdego jest jakaś opcja. Na grilla wrzucić możemy również skrzydełka i udka w folii aluminiowej. Powoli dojdą do odpowiedniej chrupkości a aromatyczne przyprawy, nadadzą im wyjątkowy smak. Oczywiście porządny grill nie może obejść się bez kiełbasy. Warto kupić kilka rodzai, w tym grubą i cienką.

Do takiej uczty niezbędny jest ketchup i musztarda. Na stole obowiązkowo też powinna być sałatka z gyrosa, sałatka z pomidorów i zimne napoje. Schłodzone piwo doda pikanterii całemu spotkaniu. Tak zorganizowany grill, jest z góry skazany na sukces.

Wybór grillów, śmietników i ławek z betonu: https://www.architekturaparkowa.pl/pl/c/Kosze,-smietniki-betonowe/41

Dodaj komentarz