Czy pogrzebacz lub szczotka mogą być ozdobą salonu?

Czy pogrzebacz lub szczotka mogą być ozdobą salonu?

Kominek jest fantastyczną ozdobą salonu – to niezaprzeczalny fakt. Każdy z nas lubi siedzieć w długi, zimowy wieczór przed kominkiem i patrzeć na płonącą kłodę drewna, grzejąc zmarznięte stopy i dłonie. Lubimy kominki wbudowane i wolnostojące. Podobają nam się ich różne wykończenia – kafelki, a może marmur, gładka powierzchnia, a może fantazyjne zdobienia? Podobają nam się różne elementy. Ciekawe, że w ostatnich latach stawiamy również na designerskie akcesoria kominkowe.

O akcesoriach kominkowych, czyli czy pogrzebacz może być ozdobą salonu?

designerskie akcesoria kominkoweWielu ludzi decyduje się wydać kilkaset złotych, a może i nawet kilka tysięcy, na podstawowy zestaw kominkowy, na który składa się pogrzebacz, szczotka, szufelka i szczypce. Zapytamy – co szczególnego mają w sobie te elementy, że jesteśmy gotowi na nie wydać tyle pieniędzy? Nie chodzi przecież o materiał, z którego są zrobione, bo wiadomo, że musi być solidny (najlepiej sprawdza się stal nierdzewna). Nie chodzi też o ich unikalność, ponieważ w pogrzebaczu czy szczotce do kominka nie ma absolutnie nic wyjątkowego. Odpowiedź brzmi – te elementy mogą być fantastyczną ozdobą salonu. Właśnie dlatego wzrost popularności odnotowują designerskie akcesoria kominkowe. Za ich projektowanie zabierają się nawet znani architekci i trzeba przyznać, że fantastycznie im to wychodzi. Niby zupełnie praktyczna rzecz, ale może być jednocześnie prawdziwym dziełem sztuki. Jednocześnie możemy kupić designerskie akcesoria kominkowe zarówno pasujące do klasycznego, tradycyjnego wnętrza, jak i takie, dobrze współgrające z nowoczesną przestrzenią.

Nie można jednak przesadzić w pędzie za aktualnymi trendami. Nie warto wydawać tysięcy złotych dla jednego nawet niezwykle oryginalnego elementu. Zresztą designerski wygląd można uzyskać również w tańszy sposób i używając dużo tańszych materiałów.