Czy gra w tenisa jest trudna?

Czy gra w tenisa jest trudna?

  • Post Author:
  • Post Category:Sport

Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał okazję oglądać mecz tenisa w telewizji. Z pewnością gra w telewizji wygląda na bardzo łatwą, jednakże należy pamiętać, że oglądamy profesjonalistów, którzy trenują latami. Niestety samemu ciężko jest osiągnąć wysoki poziom gry, a pomóc w tym może nam profesjonalny trener. Tenis jest dość ciekawym sportem, więc z pewnością warto nauczyć się tej gry.

Czym cechuje się dobry instruktor tenisa?

lekcje tenisa warszawaDobry instruktor tenisa z pewnością powinien być cierpliwy i opanowany. Dobrze jeśli jest to osoba, która grywała w tenisa zawodowo, bo wtedy będzie znała ten sport od podszewki. Każdy instruktor sam musiał przejść przez proces nauki gry, więc doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak czuje się początkujący kursant. Wszystkie lekcje tenisa warszawa na początkowym etapie powinny odbywać się w wąskim gronie, by instruktor mógł indywidualnie podchodzić do każdego ucznia. Duża grupa kursantów nie wróży niczego dobrego, bo instruktor nawet nie pamięta imion swoich uczniów. Każdy, kto uczestniczy w kursie tenisowym, ceni sobie dobry kontakt z instruktorem. Ważne jest, by instruktor była dla ucznia autorytetem, bo tylko wtedy uczeń będzie chciał naśladować swojego mistrza. Dość ciekawą praktyką są lekce pokazowe, czyli zaprezentowanie kursantowi kilku zagrań na dość wysokim poziomie, by ten chciał dążyć do perfekcji i za wszelką cenę próbował nauczyć się najtrudniejszych zagrań. Ważne jest również doradztwo w kwestii wyboru najlepszego sprzętu do gry, bo kursant często nie zdaje sobie sprawy z tego, że poziom gry jest uzależniony od jakości posiadanego sprzętu.

Jakość kursu nauki gry w tenisa można określić na podstawie opinii osób, które ten kurs ukończyły. Jeśli widzimy, że takie osoby świetnie grają w tenisa, z pewnością możemy udać się tam na kurs.