Co powinieneś wiedzieć o wylewce do baterii?

Co powinieneś wiedzieć o wylewce do baterii?

Każda gospodyni zmaga się z utrzymaniem czystości w mieszkaniu czy domu i na pewno zgodzi się, że największe wyzwanie stanowi czystość w łazience oraz kuchni. Walka z żyjątkami, którym odpowiada duża wilgotność pomieszczeń oraz kamieniem pochłania dużo czasu, szczególnie, jeśli nasze ambicje sięgają zdobycia tytułu perfekcyjnej pani domu.

Kamień na wylewce do baterii

Wylewka do baterii

Wszystkie powierzchnie w łazience powinny być gładkie, aby dbanie o higienę pomieszczenia było możliwie. Dotyczy to ścian (płytki ceramiczne) oraz mebli i urządzeń. Kurz i grzyby gromadzą się w fugach i kątach, do których dostęp jest utrudniony. Osobną rozterką jest osad kamienia, którego ofiary to kabina prysznicowa, umywalka, płytki, wylewka do baterii. Wylewka służy do wyregulowania strumienia wody, którego potrzebujemy.  Kamień wytrąca się i osadza najuciążliwiej przy jej połączeniu z baterią, dlatego korzystniej jest wybierać elementy wylewki i baterii o zaokrąglonych kształtach zamiast z wyraźnymi kątami. Dobrze, jeśli wylewka jest chromowana, ponieważ oprócz poprawienia estetyki elementu chromowanie wydłuża jego czas użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na wylewkę sztorcową zamiast naściennej, łatwiej przyjdzie nam ją wymienić, jeśli z jakichś powodów przestanie spełniać swoją funkcję lub kamień da nam się we znaki. Rodzaj wylewki, którą możemy zamontować – sztorcowy lub naścienny – zależy od tego, jak poprowadzony został ruraż, a dokładniej, na jakiej wysokości znajduje się przewód odgałęzienia z zaworem, który zamontował instalator w łazience.

Pamiętajmy o wietrzeniu pomieszczenia, ponieważ wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniu powoduje, że bakterie i grzyby chętnie się zadomawiają. Skutki wilgoci można zauważyć tez poprzez sprawdzenie suchości ręczników. Jeśli są podejrzanie zimne i cięższe niż powinny, to znaczy że wchłonęły wodę z powietrza. Należy je natychmiast wysuszyć. Siedliskiem żyjątek jest także kubek na szczoteczki do zębów.