Co na podłogę w małym mieszkaniu?

  • Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Podejmując decyzję o urządzeniu lub remoncie małego mieszkania, często mamy dylemat, jaka podłoga sprawdzi się w nim najlepiej. Obowiązuje kilka zasad pozwalających na taką aranżację, która optycznie powiększy małe pomieszczenia.

Podłogi i środki do ich zabezpieczania

olej do blatow kuchennychWarto pamiętać, że podłoga to jedna z największych powierzchni w mieszkaniu. Przyciąga wzrok i od tego, jak ją zagospodarujemy, zależy wiele. Przede wszystkim powinna być jednolita, umożliwiająca odbijanie naturalnego światła. Decydując się na panele laminowane czy drewno, wybierajmy jasne gatunki takie jak akacja. Odpowiednio je zakonserwujmy przed rozpoczęciem użytkowania – lakier bona mega łatwo się aplikuje. Cena lakieru może się różnić w zależności od pojemności opakowania. Olej osmo daje możliwość zmiany odcienia podłogi na jaśniejszy. Optycznie powiększy małe mieszkanie podłoga bez wyraźnej struktury. W przedpokoju zastosujmy dodatkowo konserwację olejem bona traffic. W zależności od intensywności zużywania, jaką przewidujemy, użyjmy bona traffic hd . Powierzchnia blatu w kuchni zabezpieczona poprzez olej do blatów kuchennych, powinna być kolorystycznie dopasowana do podłogi. Jeśli wybierzemy płytki, to te o największym rozmiarze, bo małe mogą sprawić, że kuchnia wyda się mniejsza. W przypadku podłogi w pasy, odpowiednio dobrane odcienie ciemne i jasne, pozwolą wzmocnić efekt optycznego powiększenia. Jeśli mamy wybór powierzchni matowej lub błyszczącej, ta druga będzie lepsza w małych pokojach. Podłoga nie wymaga stosowania dodatkowego dywanu, a jeśli już, to bardzo małego i bez wyrazistych wzorów.

Kolory ścian powinny być jasne, można powiesić na nich lustra, które dodają wrażenia większej przestrzeni. Im mniej elementów dekoracyjnych, tym lepiej. Warto zadbać o to, by podłoga we wszystkich pomieszczeniach była identyczna.

Więcej informacji o rodzajach podłóg i ich konserwacji na stronie: https://best4home.pl