Ceny laptopów do gier

Ceny laptopów do gier

Kiedy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rodzice kupili pierwszy komputer od razu się nim zainteresowałem, jednak ku rozczarowaniu rodziców najwięcej czasu spędzałem na różnego rodzaju grach komputerowych, zamiast na nauce. Z czasem zacząłem korzystać też z innych funkcji komputera, ale gry pozostały moim ulubionym sposobem spędzania czasu przed komputerem.

Komputery dla graczy

komputer do gier za 5000Mój pierwszy komputer był oczywiście sprzętem stacjonarnym, który zajmował dużo miejsca, był głośny i powolny, ale i tak sprawiał mi wiele radości. Obecnie jednak nie wyobrażam sobie, żeby w moim małym mieszkanku zajmować miejsce stanowiskiem komputerowym, dlatego zawsze stawiam na laptopy. Ponieważ dzisiejsze gry mają czasami naprawdę spore wymagania, to muszę liczyć się z tym, że wybierane przeze mnie modele będą nieco droższe od standardów rynkowych. Obecnie mam w mieszkaniu komputer do gier za 5000 złotych i w odróżnieniu od moich poprzednich laptopów radzi on sobie bardzo dobrze ze wszystkimi grami, jakie do tej pory na nim zainstalowałem i to przy maksymalnych opcjach grafiki. Jest to możliwe dzięki jednej z najlepszych kart graficznych na rynku, chociaż na co dzień bardziej przydaje mi się dysk SSD i bardzo duża ilość pamięci na dysku twardym, dzięki czemu komputer mogę wykorzystywać nie tylko do grania w wolnym czasie, ale też do wykonywania mojej pracy zawodowej, która również wymaga wysokiej jakości komputera.

Laptopy zawsze były i będą droższe od komputerów stacjonarnych o podobnych parametrach, ponieważ są bardziej estetyczne i przede wszystkim znacznie mniejsze, przez co ich produkcja jest znacznie bardziej skomplikowana. Większość z nas i tak jednak preferuje laptopy, ponieważ dają one większą swobodę w użytkowaniu i radzą sobie zarówno z grami, jak i z wykorzystaniem ich do pracy zawodowej.