Buty dla zawodowych żołnierzy

Buty dla zawodowych żołnierzy

  • Post Author:
  • Post Category:Turystyka

Obuwie wojskowe musiało spełniać wiele bardzo rygorystycznych wymagań, spośród których najważniejszym była możliwość swobodnego poruszania się po każdym terenie. Często okazywało się, bowiem, iż obuwie sprzedawane jako wojskowe nie posiadało zbyt wielu zalet, a do faktycznych butów militarnych podobne było jedynie z wyglądu.

Wielozadaniowe obuwie wojskowe

Buty wojskoweObuwie przeznaczone dla zawodowych żołnierzy oraz służb mundurowych pozornie przypominało z wyglądu buty górskie, gdyż często na takowych było wzorowane. Umożliwiało ono więc pewne pokonywanie terenu śliskiego lub niestabilnego, bez obawy o utratę równowagi. Podobnie jak obuwie górskie, buty wojskowe często szyte były z odpornych na zniszczenia tworzyw sztucznych, zazwyczaj nieprzemakalnych, dzięki czemu mogły służyć przez bardzo długi czas przy minimalnej konserwacji i czyszczeniu i dobrze znosić wszystkie uszkodzenia, jakie powstawały w trakcie pracy. Wytrzymałość i możliwość swobodnego ruchu były jednak tylko dwoma z wielu walorów takiego obuwia, gdyż najbardziej rekomendowane modele butów wojskowych, mimo znacznej wagi, były bardziej komfortowe niż niektóre modele obuwia sportowego. Wyściółka butów była miękka i przyjemna, a materiał z jakiego została wykonana zatrzymywał dobrze ciepło w trakcie pracy w niskich temperaturach, aczkolwiek nie nagrzewał się w gorące dni, nie powodując odparzeń czy obtarć, ale również nie uszkadzając przegrzaniem samego materiału.

Pod względem zapewnianej ochrony, obuwie wojskowe było porównywalne, lub czasem lepsze, nawet od profesjonalnych butów ochronnych, przeznaczonych do pracy w zakładach przemysłowych. Wkładki z nierdzewnych stopów stali, umieszczone na podnoskach i zapiętkach, ale również w okolicach kostki, chroniły bowiem użytkownika przed wszelkimi urazami.