Budowa mojej restauracji

Budowa mojej restauracji

Moje zainteresowania zawsze dotyczyły kuchni i wszystkiego czego ona dotyczy. Tak na prawdę była to moja wielka pasja. Po ukończeniu szkoły zawodowej stwierdziłem, że czas rozejrzeć się za jakąś dobrą pracą. W końcu zdecydowałem się na stanowisko w znanym toruńskim hotelu.

Firma budowlana z Torunia miała wybudować restaurację

toruńskie firmy budowlaneTam pod okiem bardziej doświadczonych kolegów szybko nauczyłem się wszelkich technik przygotowywania żywności. Jednak uznałem, że praca u czyjegoś boku mnie nie usatysfakcjonuje i w przyszłości chciałbym sam założyć restaurację. Teraz po upływie dziesięciu lat zdecydowałem się na wybudowanie własnego lokalu na terenie Torunia. Moją specjalizacją miała być kuchnia włoska. Zawsze lubiłem tamte klimaty i świetnie się w nich odnajdywałem. Na dodatek miałem wielkie umiejętności i w końcu chciałem się zrealizować na tym polu. Niestety to nie było takie proste. Na samym początku musiałem znaleźć jakieś korzystne dla mnie toruńskie firmy budowlane. Miałem już działkę i pozwolenie. Niestety wykonawca miał dla mnie olbrzymie znaczenie ponieważ to od niego zależała przyszłość budynku mojej przyszłej restauracji. Toruńskie firmy miały dosyć podobne ceny. Ja w końcu zdecydowałem się na jednego z tych wykonawców. Zależało mi na takim rozwiązaniu, ponieważ chciałem jak najszybciej zacząć budowę. W wolnych chwilach zajmowałem się przygotowaniem swojej kuchni od zaplecza. Sprawa z kredytami oraz wszelkie formalności były niebywale skomplikowane. Ja chciałem zainwestować w bezpieczeństwo związane z prawem. 

Musiałem skupić się na zatrudnieniu jakiegoś odpowiedniego biura rachunkowego, który nadzorowałby wszystkie moje dokumenty. Miałem szczęście, że forma budowlana miała jeszcze sporo czasu na dokończenie transakcji dlatego nie musiałem się tak ze wszystkim spieszyć.