Bielizna dla kobiety w ciąży

  • Post Author:
  • Post Category:Moda

Kobieta będąc w ciąży systematycznie przybiera na masie z miesiąca na miesiąc stając się bardziej ociężałą. Od drugiego trymestru zaczyna się widocznie powiększać biust, przez co musimy się zaopatrzyć w większy stanik. Jednak nie ma sensu kupować ich dużo, bo piersi cały czas się będą powiększały.

W jakim staniku powinna chodzić ciężarna kobieta?

bielizna dla ciężarnychPrzez pierwszy trymestr kobiety najczęściej ubierają się w te same ubrania co przed ciążą, bo ich waga nie ulega znacznym zmianom. Od około szesnastego tygodnia ciąży, z piersi zaczyna wydostawać się pierwsze mleko i konieczne jest noszenie specjalnych wkładek laktacyjnych w biustonoszu. W trakcie ciąży zwiększa się biust i obwód pod nim, dlatego dobrze jest się zaopatrzyć w specjalną bieliznę. Właściwa bielizna dla ciężarnych posiada grube ramiączka, umożliwiające stabilne podtrzymanie biustu, oraz szerokie zapięcie z tyłu, aby można było je dowolnie regulować w trakcie ciąży. Ponieważ po narodzinach dziecka, piersi nadal się powiększają, to nie warto w czasie ciąży kupować zbyt wielu biustonoszy, gdyż mogą się okazać bezużyteczne za parę miesięcy. Sportowe staniki są bardzo wygodne i praktyczne, a co najważniejsze nie zawierają twardych fiszbin, które mogłyby uciskać i powodować zgrubienia, a w przyszłości zniekształcenia piersi. Bieliznę dla kobiety w ciąży możemy kupić w każdym sklepie bieliźniarskim, lub w popularnych sieciówkach w dziele z bielizną. Dwa, trzy biustonosze na czas ciąży z powodzeniem wystarczą każdej kobiecie.

Także wygodne majtki w ciąży są bardzo ważne, gdyż powinny one obejmować powiększający się brzuszek, lub kończyć się pod nim. Jeżeli nie wiemy jaka bielizna będzie najlepsza dla nas, to warto skorzystać z pomocy doświadczonej sprzedawczyni, która nas zmierzy i określi właściwy rozmiar.