Bezpieczeństwo pianki PUR – izolacja poddasza pianką

Bezpieczeństwo pianki PUR – izolacja poddasza pianką

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

W ocieplaniu poddasza pojawiła się zupełnie nowa technologia. Okazuje się, że styropian i wełna mineralna odchodzą już do lamusa. Teraz króluje pianka poliuretanowa. Być może jest to i droższe rozwiązanie, ale za to ma więcej zalet – jakościowo pianka PUR przewyższa wszystkie inne rozwiązania do ocieplania poddasza.

Izolacja poddasza niezapalną pianką poliuretanową

skuteczna izolacja poddasza piankąJedną z głównych zalet pianki poliuretanowej jest jej bezpieczeństwo. Polega ono na tym, że pianka PUR jest niepalna. Jest to materiał samogasnący. Oczywiście dochodzi do zwęglenia pianki, ale nie dochodzi do zapalenia. Po ustaniu kontaktu z ogniem pianka po prostu gaśnie. Jest to szczególnie ważne – zwłaszcza na poddaszu. Ubytek w piance pojawia się tylko w tym miejscu, w którym dosięga do niej ogień. Zniszczenie nie przenosi się na inne części pianki. Można więc powiedzieć, że pianka poliuretanowa skutecznie hamuje rozprzestrzenianie się ognia. Przeprowadzono doświadczenia z użyciem pianki poliuretanowej oraz wełny mineralnej. Oba materiały wprowadzono do komór doświadczalnych. W obu komorach pojawił się ogień, który dotykał obu materiałów. W przypadku pianki PUR ogień zgasł i nie zajęła się dalsza część pianki. W przypadku wełny mineralnej ogień powoli rozprzestrzenił się, zająć całą wełnę i zniszczył ją – nie zgasł. Taka skuteczna izolacja poddasza pianką jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na pełnym bezpieczeństwie. Jest to szczególnie dobry wybór w przypadku domów drewnianych, jednorodzinnych. Oczywiście pianką poliuretanową można ocieplać też poddasza w budynkach gospodarskich, w przedsiębiorstwach produkcyjnych i nie tylko.

Warto wydać nieco więcej pieniędzy w porównaniu z wełną czy styropianem, ale za to cieszyć się najwyższej jakości dociepleniem poddasza. Bezpieczeństwo dociepleń powinno być stawiane na 1. miejscu.