Atrakcyjna starówka toruńska

Atrakcyjna starówka toruńska

Letni urlop w mieście z całą rodziną wcale nie musi być nudny, zwłaszcza, jeżeli będziemy odpoczywać w jednym z najpiękniejszych miast Polski. To pełne atrakcji miasto zachwyci nie tylko dorosłych, ale i najmłodsze dzieci.

Zwiedzanie Torunia z dziećmi

piękna starówka w ToruniuPrzyjeżdżając do miasta warto nastawić się na niespieszne spacery w cieniu wysokich kamienic i kościołów. Piękna starówka w Toruniu to niezwykle popularne miejsce spacerów i niezależnie od pory roku zawsze można tam spotkać turystów. Jeżeli jednak decydujemy się spędzić tu czas z naszymi dziećmi, warto zarezerwować czas na inne atrakcje, których w mieście nie brak. Niezwykłe Żywe Muzeum Piernika zapewni niezapomniane wrażenia. Toruń słynie z pysznych, korzennych smakołyków, a dzięki wizycie w muzeum dzieci poznają nie tylko część średniowiecznej historii miasta, ale i własnoręcznie upieką i ozdobią lukrem pierniki. To doskonały sposób na spędzenie dnia z całą rodziną. Niedaleko znajduje się Muzeum Zabawek i Bajek. Kolekcja misiów, gier i kolejek z pewnością zainteresuje najmłodszych. Kolejny spokojny spacer zaprowadzi nas pod mury miejskie, a stąd już tylko krok na nowoczesną, zadbaną nadwiślańską promenadę. Tu czeka całą rodzinę kolejna atrakcja, czyli rejs statkiem białej floty. Da on okazję do podziwiania całej panoramy miasta od strony starówki, a także drugiego brzegu – Kępy Bazarowej, gdzie znajduje się punkt widokowy i rezerwat. Rejs da idealną okazję do odpoczynku po spacerach uliczkami miasta.

Wakacje w Toruniu to doskonały pomysł na wypoczynek dla całej rodziny, dzięki z jednej strony bliskości natury, a z drugiej mnóstwa atrakcji dla dorosłych oraz dzieci w każdym wieku. To również dobra okazja do poznania historii jednego z najbardziej zachwycających polskich miast.